Relaxcentrum Javorník

Masáž baňkami a baňkování


Masáž baňkami
Principem masáže baňkami je metoda baňkování a její využití jako masážní techniky. Tato reflexní metoda je založena překrvení, které se vytvoří po přiložení baňky. Přiloženou baňkou provádíme přímočarými a krouživými pohyby masáž v oblasti celých zad a zadní části stehen. Vlivem masáže se zlepšuje lymfatický oběh. Tím, že při této masáži dochází k hlubokému prokrvení, následuje rychlejší látková výměna a očista těla. Jde o intenzivní metodu jak rozmasírovat zatvrdliny a zatuhlé svalstvo.

Po masáži baňkami dochází u některých lidí k zčervenání masírované tkání, což je způsobeno právě intenzivním prokrvením tkáně. Tento efekt, pokud se dostaví, odeznívá do 24 h hodin.

Léčebné účinky:

  • uvolňuje ztuhlé svalstvo a vzniklé zatvrdliny
  • odstraňuje bolesti kloubů
  • zlepšení lymfatického oběhu

 

Baňkování
Při baňkování působíme na aktivní body, či celé oblasti energetických drah. Po přiložení baňky na vybranou oblast do sebe vtáhne vytvořeným pod tlakem kůži a podkoží s pojivovou tkání, ve které dojde k intenzivnímu překrvení a proniknutí krve mimo cévní řečiště. Tím dojde ke stimulaci látkové výměny v ošetřované oblasti, detoxikaci a zvýšení proudění energie. Při potřebě doplnění energie, která se projevuje dlouhodobým bolestmi a potížemi používáme metody měkké a jemné.

Pokud klient přichází s akutním problémem (při prudkém pohybu se objevila silná bolest nebo došlo ke zhoršení chronického problému) je třeba energii z postiženého místa vypustit. V tomto případě lze použít intenzivnější a razantnější techniku. Baňkování lze použít jako doplňkový prostředek k masáži. Baňku přiložíme na bolavou oblast. Délka přiložení baňky se volí dle konstitučního typu klienta a přítomného problému.

 

Kontakt, objednávky:
Petra Nováková
Tel.: 739 246 687
       

 

Copyright © 2020 relaxcentrum.javor-st.cz | Webdesign: Tvorba web stránek - IR-webdesign