Relaxcentrum Javorník

Těhotenská masáž

Těhotenská masáž – úžasná masáž pro nastávající maminky, která navozuje pocit úlevy a pohody, má pro těhotné kladný vliv na jejich psychický a fyzický stav a pomáhá zharmonizovat i nenarozené miminko. Těhotenská masáž probíhá v leže na boku (může probíhat i v sedě). Masírovat lze od II. trimestru těhotenství (doporučuje se pravidelně od 13. týdne těhotenství).

Těhotenské masáže jsou šité na míru pro každou nastávající maminku.

Masáž pomáhá těhotným ženám lépe se vyrovnat se změnami probíhajícími v jejich těle během gravidity, překonávat napětí i únavu. Přináší hlubokou relaxaci a odbourává stres.


ÚČINEK TĚHOTENSKÉ MASÁŽE
Jedním z nejčastějších důvodů, proč ženy masáže pro těhotné vyhledávají, je uvolnění a odstranění bolestí zad. Masáž dále snižuje svalové napětí, což má kladný vliv na kvalitu spánku, přispívá ke zlepšení regulace oběhového a lymfatického systému, vedoucímu ke zmírnění otoků a lepší cirkulaci tekutin v těle, a ovlivňuje žlázy s vnitřní sekrecí, čímž se podílí na hormonální stabilitě těhotné ženy.

  • uvolňuje bolesti v zádech
  • podporuje krevní oběh ve svalech a kůži
  • zlepšuje metabolismus


Během těhotenství se při masáži uplatňuje základní masážní postup, který je velmi šetrný. Vynechávají se určité tělesné oblasti a těhotná žena se masíruje ve vhodných polohách, s ohledem na rostoucí bříško.

KONTRAINDIKACE:
Těhotenská masáž se nepraktikuje v I. trimestru těhotenství.

 

Kontakt, objednávky:
Petra Nováková
Tel.: 739 246 687

 

 

Copyright © 2020 relaxcentrum.javor-st.cz | Webdesign: Tvorba web stránek - IR-webdesign