Relaxcentrum Javorník

Lymfatická masáž

Lymfatická masáž nebo-li ruční lymfodrenáž je speciální terapeutická hmatová technika s velmi jemnými pohyby, která má vynikající regenerační, ozdravný a detoxikační účinek na celý organismus. Neméně významný je i kosmetický a relaxační účinek této techniky.

Principem lymfodrenáže je pomocí specifických hmatů podpořit odvod mezibuněčné tekutiny – lymfy z tkání, ve kterých způsobuje otok. Pomáhá zrychlit průtok lymfy lymfatickým řečištěm organismu. Díky pozitivním detoxikačním účinkům dochází vlivem lymfodrenáže k vyhlazování pokožky a zlepšení celulitidy. Lymfodrenáž tak vlastně obnovuje funkce celkového lymfatického systému. Technika stimuluje organismus aktivovat svůj vlastní obranný systém.

Ruční lymfodrenáž je náročná na provádění a vyžaduje odborný a vyškolený personál. Hmaty lymfodrenáže jsou zcela odlišné od klasické masáže. Užívá se plynule odstupňovaný, jemný tlak. Hmaty mají přesně definovanou délku působení i počet opakování. Mají pomalou frekvenci a charakter kruhu či spirály.

Lymfatická masáž nesmí být bolestivá a nesmí zvyšovat prokrvení. Známé jsou pozitivní účinky na celulitidu, nicméně celulitida je bohužel nevratný proces. Proto působením odborně provedené lymfodrenáže lze zastavit její postup a do jisté míry zlepšit vzhled problematických partií.

Hlavní účinky

  • pomáhá mírnit otoky
  • pomáhá mírnit celulitidu
  • podporuje detoxikaci organismu

Léčebné využití

  • syndrom těžkých nohou
  • vhodná je i při bolestech hlavy aj.
  • pooperační stavy (nejčastěji provádíme u žen po operaci prsu)


Kontraindikace - kdy se lymfodrenáži vyhnout
Vždy: nádorové onemocnění (neléčené nebo nedoléčené), akutní horečnaté a infekční stavy, akutní žilní onemocnění, nejasné bolesti břicha, glaukom, patologická gravidita.

Po poradě s lékařem: silná nebo bolestivá menstruace, srdeční nedostatečnost, bronchiální astma, neléčená hypertenze, výrazná hypotenze, hyperfunkce štítné žlázy, otoky způsobené onemocněním srdce, ledvin a jater.

 

Kontakt, objednávky:
Jana Rožníková
Tel.: 739 246 687
       577 002 350

 

Copyright © 2020 relaxcentrum.javor-st.cz | Webdesign: Tvorba web stránek - IR-webdesign